Vinil Tabela

 

Vinil Germe Tabela Nedir ve Nasıl Yapılır?

Vinil germe tabela genelde büyük boyutlu tabelalarda ve maliyeti  ucuz uygulama yöntemi ile Vinil germe tabelanın sıkça tercih edilme sebebidir . sebeplerinden biri de tek parça istediğiniz boyutlarda tabela ve reklam yapabilmenizi sağlayıp, istediğiniz renkte istediğiniz kadar resmi kullanabilmektir. Zemininizi tek renk yapmak değil de degrade geçişli yapabilme, zemin de olduğu gibi resim kullanabilme şansına sahipsiniz. Bu baskıyı normal bir vinil branda üzerinde yapamazsınız. Bu tabelann birkaç çeşidi vardır ama en önemli 2 çeşidini sizlere söylemek istiyorum.

1) Aparatlı Germe Tekniği

Alyanlar, alüminyum ayaklar ve alüminyum aparatlar kullanılarak germe yapılan bir tekniktir. Sağlamcılık açısından en güvenilir germe tekniğidir.

2) Zımba İle Germe Tekniği

Hazırlanmış olan demir karkas üzerine su kontrası çakılır. Bu su kontrası kullandığınız demir profilin eni ne kadarsa o ölçüde olması gerekmektedir. Su kontrası dediğimiz malzeme, ahşap bir üründür. Bu ürünün özelliği yağmurdan dolayı ıslandığında şişmenin meydana gelememesi olayıdır. Şişme olmadığından dolayı atılan zımbalarda ahşabın üzerinden çıkmayacaktır. Böylelikle tabela ve reklamınız uzun ömürlü olacaktır.