0536 446 14 91 - 0212 436 13 84 ax-san.reklam@hotmail.com

Dijital Baskı

Dijital Baskı Nedir?

Dijital ortamlardaki görsel ya da metinlerin çeşitli materyaller üstüne basılması tekniğine dijital baskı ismi verilmektedir. Birçok farklı yöntemden oluşan dijital baskı çeşidi vardır. Genellikle küçük çaplı işler tercih edilir. Dijital baskı ofset baskıya oranla daha maliyetlidir. Ama daha hızlı bir yöntemdir. Dijital ve diğer baskı çeşitleri arasında bir takım farklılıklar vardır. Tabi bu durumda insanların kafasında birçok sorunun oluşmasına neden olur.

Dijital baskı reklam için en önemli role sahip olan türdür. Günümüzde şirketler reklam için dijital baskı yaptırırlar. Böylece seslerini daha geniş kitlelere ulaştırmaları mümkündür. İnsanlar markaları bu şekilde tanır. Firmalar da satışını yapabilirler. Firmamız Bağcılar dijital baskı konusunda profesyonel seçenekler sunar.

Neden Dijital Baskı Seçilmelidir?

Bilgisayar ortamında ya da dijital baskı merkezlerinde hazırlanmış fotoğraf ya da tasarımların gelişmiş baskı teknolojileriyle hızlı ve kaliteli şekilde değişik malzemeler üzerinde el değmeden baskısının yapılması işlemine dijital baskı adı verilmektedir.

Dijital baskı tasarımının bilgisayar ortamında oluşturulan fotoğraf, data, dizayn ürünleri dijital baskı makinası kullanılarak çıktısı alınır. Ardından bir el ilanı ya da broşür reklam çalışması olabilir. Dijital baskının tercih edilme nedeni de birçok fayda sağlamasıdır. Bu faydaları da şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • İşletmeler için ucuz baskı sağlamaya yardımcı olur. Kişiselleştirilmiş mektup, promosyon malzemesi ve broşür tabela ana kullanım alanlarındandır. Günümüzde şirketler reklam yapmak için bu yolu tercih eder. Böylece az para harcayarak en faydalı reklama ulaşırlar.
  • Bilgisayar da dizayn hazırlamak, reklamı oluşturmak ve dijital çıktı almak artık çok kolay işlemlerdir.
  • Reklamların hızla yenilenmesi sayesinde ekonomik seçenekler sunar.
  • Photoshop, Corel gibi yazılım programları ve dijital baskı makineleriyle kolay ve hızlı şekilde tasarım oluşturulabilir.

Bağcılar dijital baskı reklamlarınızı kolayca yapma olanağını sizlere sunar.

Gelecekte Dijital Baskı

Günümüzde teknoloji hızla gelişmeye devam etmektedir. Matbaacılık sektörü de bu değişime ayak uydurmuştur. Dijital baskı alanında önemli adımlar atıldı. Böylece pek çok baskı ürünü için dijital baskı kullanmak son derece avantajlı hal almıştır.

Bağcılar dijital baskı çağın gereklerine uyum sağlayarak günümüz işletmelerine büyük kolaylıklar sunmaktadır. Bizi ziyaret ederek baskılarınızı kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

× Yardımcı Olabilir miyiz?